ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI ARASI REELS YARIŞMASI

Sosyal İnovasyon Ajansı, şehrimizde bulunan üniversitelerin öğrenci topluluklarına yönelik bir reels yarışması düzenleyecektir. Yarışma ile, SİA’nın öğrenci topluluklarıyla etkileşimini artırmak amaçlanmaktadır. Böylelikle şehrimizde öğrenimi devam eden gençlerimizin sosyal inovasyona ve ajans faaliyetlerine yönelik farkındalıklarının artması hedeflenmiştir.

Yarışma her üniversitenin kendi öğrenci toplulukları arasında yürütülecektir. Duyurular üniversitelerimizin öğrenci topluluklarıyla ilgili birimlerin medya hesaplarından yapılacaktır. Üniversitelerimizin akademik takvimlerinin farklılığından ötürü böyle bir uygulama tercih edilmiştir.

Yarışma işleyişi ve detayları aşağıda verilmiştir.


Nasıl Başvuru Yapılır?

Öğrenci toplulukları üniversitelerinin duyurularının ardından SİA internet sitesindeki başvuru formunu dolduracaktır.

SİA - Keşif Günleri

Her üniversiteye özgü olarak “SİA - Keşif Günleri” düzenlenecektir.

“SİA - Keşif Günleri” kapsamında ajansın faaliyetleri ve yerleşke alanı tanıtılacaktır.

SİA - Çekim Günleri

Yarışma doğrultusunda keşif günlerinin ardından başvuruda bulunan öğrenci topluluklarına yönelik “SİA - Çekim Günleri” düzenlenecektir.  

Yarışma kapsamında öğrenci topluluklarına teknik ekipman desteği sağlanmayacaktır. Özgün içeriklerin üretilmesi hedeflenmiştir.

SİA - Reels Paylaşım Günleri

Yarışma kapsamında her üniversitenin öğrenci topluluklarından sorumlu birim ile iş birliği içerisinde “SİA - Reels Paylaşım Günleri” belirlenecektir. Belirlenen tarihte yapılacak olan reels paylaşımlarının ardından bağımsız bir jüri tarafından reels videoları değerlendirilecektir.

“SİA-Reels Paylaşım Günleri”nde reels videoları paylaşılırken ilgili öğrenci topluluğunun SİA’yı ve üniversitesinin öğrenci topluluklarından sorumlu birimini etiketlemesi gerekmektedir.

Ödül

  • Her üniversite için ayrı olmak üzere 1., 2. ve 3. olarak dereceye giren videolar ödüllendirilecektir. 

  • Ödüller öğrenci topluluklarına verilecektir.BAŞVURU FORMU