Yaşayan Cami Öğrenme Programı

Hayatta, İnsanda, Camide Estetik

Yaşayan Cami Öğrenme Programı 9 Aralık’ta Başlıyor!

“Yaşayan Cami Öğrenme Programı”, Mimarlık Araştırmaları Derneği (MİMARDER), Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ve Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı iş birliğinde tasarlanmıştır.  

Program ile gençlerin cami mimarisinin gelişim, değişim ve aktarımının geçmişten günümüze yansımalarını öğreterek bu alanda bilgi ve deneyim sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

Lisansüstü eğitimi devam eden gençlere yönelik tasarlanan program SİA-Meram yerleşkesinde gerçekleşecektir. Programın sonunda ise tarihi camileri ziyaret ederek eğitim sürecinde öğrenilen bilgileri yerinde inceleme fırsatı bulacaklardır. 

Yenilik peşindeysen başvuruyu kaçırma! Son Başvuru Tarihi: 27 Kasım 2023

Başvuru Şartları: 

  • Programa Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitelerinde lisansüstü eğitimi devam eden öğrenciler başvuru yapabilir.

  • Başvuru yapan katılımcılar program kapsamında gerçekleşecek olan söyleşi ve eğitimlere devamlı olarak katılmayı taahhüt eder.

*Program kontenjanla sınırlı olup eğitimler hafta sonu gerçekleştirilecektir. Eğitimlerin tamamına katılan kişilere “Katılım Belgesi” verilecektir. 

KİMLERİ BEKLİYORUZ?

Lisansüstü eğitimi devam eden öğrencilerimiz başvurabilirler.

Özellikle mimarlık, sanat tarihi, ilahiyat, islami ilimler, sosyoloji, şehir bölge planlama ve tarih alanlarındaki öğrencilerimizi bekliyoruz. 

SİZİ NELER BEKLİYOR?

6 haftalık eğitim, atölye ve teknik geziler ile dolu bir öğrenme yolculuğu sizi bekliyor. Program kapsamında tematik kış okulu ve forumda gerçekleşecektir. 

  • 4 haftalık Eğitim

  • 1 Kış Okulu

  • 1 Forum

PEKİ YA SON BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

27 Kasım’a kadar başvuruları bekliyoruz.