Tarih: 04-08-2023

Uluslararası Öğrenciler Sosyal İnovasyon Yaz Okulu

Şehrimizde öğrenim gören uluslararası öğrenciler için “Sosyal İnovasyon Yaz Okulu’’ programı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü ve İki Doğu İki Batı Derneği iş birliğinde; Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Uluslararası Öğrenciler Sosyal İnovasyon Yaz Okulu”  2-3 Ağustos tarihleri arasında SİA-Meram yerleşkesinde gerçekleşti. Farklı ülkelerden Konya’ya gelen öğrencilere sosyal inovasyon ana başlığında sosyal fayda, etki ve proje yönetimi konularında eğitimler ve atölyeler düzenlendi.

                    

TOPLUMSAL SORUNLARA YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER

“Uluslararası Öğrenciler Sosyal İnovasyon Yaz Okulu” kapsamında gerçekleşen programda, sosyal inovasyon iyi uygulama örnekleri, bilimsel araştırma tasarımı, proje döngüsü, şehircilik çalışmaları odağa alındı.  Öğrenciler toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler atölyesinde inovasyon odaklı çözümleri tasarladılar. 

Etkinliğin kapanış programında, İki Doğu İki Batı Derneği, NEÜ Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü yetkilileri ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kahraman tarafından öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi. 

 TOPLUMSAL FAYDA İÇİN YENİLİK TRANSFERİ 

Şehrimizde öğrenimleri devam eden  uluslararası öğrencilerimizin, hem inovasyonu hem de yaşadıkları bölgelere özgü sorunların çözümü için sosyal inovasyon stratejilerini keşfettikleri yaz okulu programı, sosyal inovasyonun transferini ve ortak akıl mekanizması ile çözüme odaklanmayı hedefliyor.