Turizm Hareketlilik Programı

Konya turizm paydaşları, Konya Turizm Ajansı ve Sosyal İnovasyon Ajansı iş birliğiyle gerçekleştirilen Turizm Hareketlilik Programına katıldılar. Sektör çalışanları ve akademi mensupları Konya Bellek Rotası üzerinde harekete geçtiği programda sektör çalışanları ile akademi mensuplarının etkileşimi sağlandı. 

Turizm Hareketlilik Programıyla turizm paydaşlarından ulaşım hizmetleri sektör çalışanları, seyahat acenteleri ve tur operatörleri çalışanları, ağırlama ve konaklama sektörü çalışanları, yeme-içme hizmetleri çalışanları, spor, eğlence ve kültürel aktiviteler ile hediyelik mağaza ve dükkanların çalışanları ile turizm öğrencilerinin, Konya’ya gelen misafirlerine şehrin mayasını tanıtmaları ve bu sayede dönüşümlerine şahitlik ederken şehrin kültürel kodlarını da aktarmaları hedeflenmektedir.

Konya Turizm Ajansı ve Sosyal İnovasyon Ajansı iş birliğiyle gerçekleştirilen Turizm Hareketlilik Programı kapsamında çizilen rota üzerinde 15 Mart 2022 tarihinden 1 Nisan 2022 tarihine kadar her gün maksimum 40 kişiden oluşan farklı bir grupla turizm hareketliliği gerçekleştirilmiştir. Program ile turizm paydaşlarına şehrin kültürel dokusunu ve turizm destinasyonlarını tanıtmakla beraber şehre gelen misafirleri ağırlamada kullanılacak iletişim dilinin ve nezaket kültürünün aktarımı gerçekleştirilmiştir. 

Turizm Hareketlilik Programı kapsamında Murat Peksomlu, Recep Altınok ve Serkan Vanlı ile “Eğitici Eğitimi” programları gerçekleştirilmiştir.